Документальний фільм «Зона особливої уваги»

2 червня в приміщенні «Галереї 13» (Донецьк, бул. Пушкіна, 23) відбулася прес-конференція за участі відомого українського, письменника, поета, музиканта, перекладача, літературознавця, режисера Юрка Покальчука. Організаторами прес-конференції виступили видавництво «Фоліо» (м. Харків), видавництво «Норд-прес» (м. Донецьк), кращий музичний клуб міста Донецька «Gang’ю’ба zz», Регіональний благодійний фонд «Фонд соціальних досліджень».

Під час прес-конференції журналістам було продемонстровано кадри з документального фільму «Зона особливої уваги» , який знімався на студії «1+1» Ю.Покальчуком та М.Сурковим більше року та вийшов на екран «1+1» 1 червня, у День захисту дітей. Фільм знімався на базі Прилуцької виховної колонії та Київського дитячого притулку, головними героями фільму є підлітки, які відбувають різні терміни покарання у виправних закладах. Фільм складається з трьох частин «Жорстокість», «Секс», «Любов». Як виявилося, велика увага громадськості спонукала керівництво каналу «1+1» запланувати випуск другої серії фільму «Зона особливої уваги», в якому буде показано життя дітей до перебування в місцях позбавлення волі і після виходу з виправних закладів. Юрко Покальчук повідомив, що однією з цілей його візиту до Донецької області є також відвідування Маріупольської виховної колонії для неповнолітніх, де буде проведена зустріч з вихованцями і показано фільм «Зона особливої уваги».

Тема дитячої злочинності та соціально-психологічних проблем неповнолітніх є не лише в фокусі уваги Юрка Покальчука як письменника, він є членом Громадської Ради Департаменту з питань виконань покарань України вже 15 років і постійним гостем багатьох колоній для неповнолітніх. Автор проекту фільму та сценарію висловив переконання, що демонстрація цього фільму має на меті збудити громадську свідомість і звернути увагу батьків, педагогів і можновладців на проблеми підростаючого покоління українців. Також, вплив цього фільму на підлітків з усіх соціальних груп може спричинити вплив на зміни у свідомості, показавши всю непривабливість перебування у виховних закладах та безперспективність злочинного життя. В планах Юрка Покальчука є подальша демонстрація фільму «Зона особливої уваги» серед шкільних навчальних закладів України.

Також небайдужі українці Донецька оприлюднили такого листа:

Генеральному директору каналу 1+1 Морозову Юрію Зиновійовичу

Вельмишановний Юрій Зиновійович! У Донецьку відбулася презентація фільму студії 1+1 «Зона особливої уваги», який представляв автор цього проекту письменник Юрій Покальчук. Ця презентація майже збіглася з появою Вашого фільму на екранах каналу 1+1, 1 червня.

Фільм викликав широкий резонанс серед донеччан і багато людей звертаються до нас, як організаторів презентації цього фільму, з проханням показати його у школах, ПТУ, інтернатах та інших підліткових закладах.

Ми дуже шануємо поважну соціальну направленість багатьох документальних фільмів, які виходять на каналі 1+1.

Але на жаль, до широкого загалу ці фільми не доходять. А попит є дуже великим. Ми просимо Вашої згоди на показ «Зони особливої уваги» у підліткових, виховних закладах Донеччини. А поза тим, звертаємося до Вас з проханням зтиражувати фільм «Зона особливої уваги» та інші документальні фільми Вашого каналу, як от: «Великий голод», «Собор на крові», «Війна: Український рахунок», «Тарас Шевченко» та інші. Ми глибоко переконані, що ці фільми, в разі появи у продажі будуть користуватися великим попитом. Але в конкретному випадку, нас насамперед цікавить фільм «Зона особливої уваги» як непересічне соціальне кіно. Було би дуже корисно, якби канал 1+1 далі продовжував розробку цієї гострої соціальної тематики.

З повагою, Станіслав Федорчук, директор РБФ «Фонд соціальних досліджень», Гугля Олександр, голова Правління Донецької обласної громадської організації «Громадський рух «Край», Белявський Веніамін, директор видавництва «Норд-прес», Соловей Олег, головний редактор культурного альманаху «Кальміюс», Тимошенко Олег, директор підприємства «Копі-центр», …

Щоб додати свій підпис, пишіть за адресою: < g.r.kray@gmail.com >.